Případová studie SAPELI | ORCZ

SAPELI

OR-SYSTEM Open v největším designérovi, vývojáři a výrobci dveří v České republice

Zjistit více

O našem klientovi

SAPELI, a.s. je největším výrobcem dveří a zárubní v ČR a historicky nejstarším výrobcem dveří v Česku. Úspěch staví na špičkovém designu a precizní kvalitě, dále exportu na náročné trhy do Rakouska, Německa, Slovenska, Maďarska a dalších zemí. Výběr je prakticky neomezený, nabízí desítky možných kombinací materiálu dveří, povrchové úpravy, dekoru, prosklení či kování. Široká prodejní síť pod značkami SAPELI centrum a Sapeli point + 2 výrobní závody.

380 pracovníků

>1 miliarda Kč obrat

165 tisíc dveří ročně

Popis řešení

Klíčovým prvkem je ERP modul Konfigurátor, který umožňuje zákazníkům individuálně konfigurovat výrobky. Tento nástroj automatizuje tvorbu TPV, což zahrnuje zabezpečení vyrobitelnosti a rovněž tvorbu příslušné dokumentace. Další významnou funkcí je individuální cenotvorba z konfigurace, která umožňuje flexibilní nastavení cenové struktury podle zvolených parametrů. 

SAPELI dále využívá výpočty odhadované doby dodání výrobku z konfigurace a národní mutace konfigurátoru výrobků, což zohledňuje specifika trhů a B2B partnerů v Česku, na Slovensku, Německu, Rakousku, Maďarsku a dalších zemích. SAPELI aktivně komunikuje v rámci B2B prostředí a poskytuje nejen samotný výrobek, ale i montážní a servisní služby u zákazníka. Při stanovování termínů výroby využívá společnost propustnost výroby v tzv. ideálních kusech, s využitím časových konstant a s ohledem na firemní kalendáře. 

Kromě toho provádí MRP kalkulace u neadresných dodávek a implementuje EAN kódy v logistice a výrobě pro optimální sledování produktů a dodržování jakosti. Další aspekty ERP zahrnují tvorbu směnných plánů, efektivní využití strojů, nástrojů a kapacit. Pro efektivní řízení dodávek a balení zakázek slouží specifikace dodávek a spolupráce při expedici objednávek s externí firmou JIPOCAR. Firemní plánování a controlling poskytuje OR Business Intelligence. SAPELI a.s. Jihlava aktivně integruje moderní technologické nástroje a postupy do své chytré továrny s cílem poskytovat komplexní řešení pro partnery a koncové zákazníky.

Video file

Konfigurátor
OR-SYSTEM 

Vítěz celostátní soutěže IT projekt roku 2009 (CACIO), řízení výrobní linky datovými podklady z konfigurace výrobku zákazníkem, procesy Obchod – TPV – Výroba – Logistika.

TPV dle konfigurátoru

Automatizace tvorby individuálního TPV konkrétního nakonfigurovaného výrobku bez zásahu pracovníků konstrukce a technické přípravy výroby na základě „představitelového TPV“ (šablony).

Cizojazyčné mutace

B2B Konfigurátory výrobků v různých jazycích dle přihlášení partnera.

Propustnost a plánování výroby

V „ideálních kusech“ při využití časových konstant, vazbou na firemní kalendáře pro dodržení termínů dodávky.

Integrace s MES

Součástí řešení je obousměrná komunikace zkonfigurovaných zakázek s MES řešením COMES od firmy COMPAS Automatizace pro přenosy dat a řízení strojů na výrobních linkách.

Pavel Horáček | ORCZ

Máte zájem o konzultaci?
Pavel Horáček 
je vám k dispozici.

p.horacek@orcz.cz+420 602 608 713

Nebo vyplňte kontaktní formulář