Integrace IS header | OR-CZ
Zdravotnictví

Integrace IS

Integrace informačních systémů provozovaných ve zdravotnických zařízeních

Zjistit více

Proč integrovat?

Cílem je zajištění homogenity, potřebné integrity a dostupnosti dat ze systémů různých technologií a výrobců s využitím mezinárodních doporučení a principů pro výměnu a sdílení zdravotnické dokumentace (IHE).

Integrace

Propojení různých aplikací a systémů bez ohledu na jejich architekturu a technologii.

Komunikace

Propojení s národním kontaktním bodem, centrálními službami elektronického zdravotnictví eGovernmentu a resortními identifikátory.

Interoperabilita

Komunikace s okolními zdravotnickými komunitami připojením do XDS afinitní domény.

Přístup k datům

Webové aplikace umožňující přístup ke sdíleným datům a zdravotnické dokumentaci zabezpečeným způsobem.

Centralizace

Využití centrálních sdílených komponent (číselníky, logování, registry, repository).

Standardizace

Soulad s mezinárodními standardy a doporučeními IHE (XCPD, XCA, HL7, FIHR, DICOM).

Proč si vybrat OR-CZ?

Společnost OR-CZ má dlouholeté zkušenosti s vývojem a implementací informačních systémů ve zdravotnictví. V našem portfoliu naleznete produkty pro zdravotnická zařízení všech velikostí, ambulance i kraje. Neustále držíme krok s technologickými trendy a nebojíme se být první, kdo se vydá novými cestami. Co je ale opravdu důležité, neustále se snažíme o uživatelskou přívětivost našich řešení, dbáme na to, aby dávala smysl, pomáhala a propojovala zdravotnictví. 

Integrační nástroje slouží pro vybudování interoperability nemocnic v oblasti sdílení pacientských dat jak uvnitř daného zařízení, tak s okolním zdravotnickým prostředím. Současně poskytují centralizaci základních zdravotnických metadat, jako jsou centrální registry dokumentů, zdravotnické číselníky, auditní logování přístupů ke zdravotnické dokumentaci a případně další. 

Nejčastější dotazy

Jak funguje propojení a integrace informačních systémů?

Pro integraci informačních systémů se jako centrální prvek obvykle využívá integrační platforma, přes niž se nastavuje komunikace a formáty dat vyměňovaných mezi připojenými systémy.

Jakou využíváte technologii integrační platformy?

Máme zkušenosti a vyškolené pracovníky na více technologií. Konkrétní technologie se vždy řeší dle rozsahu projektu a požadavků zákazníka.

Co je to ESB?

Enterprise Service Bus (ESB) je sběrnice služeb umožňující vzájemnou komunikaci aplikací mezi sebou a zároveň snadný přenos dat, a to bez ohledu na technologie aplikací.

Využíváte doporučení IHE?

Při realizaci projektů dbáme na dodržování mezinárodních standardů (HL7, FHIR, DICOM, …) a doporučení (IHE), protože standardizace komunikačních protokolů je jedinou možnou cestou ke sjednocení výměny dat mezi informačními systémy.

Ondřej Kolouch | OR.CZ

Máte zájem o konzultaci?
Ondřej Kolouch je vám k dispozici.

o.kolouch@orcz.cz+420 461 361 111

Nebo vyplňte kontaktní formulář

31 let na trhu

Díky více než 31 letům zkušeností nabízíme špičková ověřená řešení a odborné znalosti.

114 specialistů

Zkušený tým specialistů nám umožňuje vyvíjet a poskytovat inovativní řešení odpovídající reálným potřebám.

13 000 uživatelů

Důvěřuje nám přes 13 000 uživatelů. Prioritou jsou pro nás spolehlivé produkty, inovativní služby a individuální přístup.