DZD firma případová studie

DZ Dražice

OR-SYSTEM Open pomáhá největšímu výrobci ohřívačů vody a akumulačních nádrží v České republice.

Zjistit více

O našem klientovi

Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o. jsou největším výrobcem ohřívačů vody v České republice, známým po celé Evropě a vyváží své výrobky do 25 zemí celého světa. DZ Dražice to je výzkum, vývoj, výroba a prodej ohřívačů vody. Jedná se o modely v provedení svislém, vodorovném, stacionárním, elektrickém a kombinovaném v objemech od 5 l do 1000 l. Dále pak nepřímotopné stacionární zásobníky (výměníky) vody o objemech od 100 l do 1000 l.

Neméně důležitým předmětem činnosti je i výroba zásobníků vody s nepřímým ohřevem pro výrobce plynových kotlů a také prodej a servis koncernových tepelných čerpadel NIBE. Značka Dražice obdržela významné ocenění Czech Business Superbrands 2022 pod záštitou Superbrands (GB) – uznávanou a nezávislou globální autoritou v oceňování obchodních značek dle hospodářských výsledků a renomé. Cílem DZ Dražice je posílit vedoucí pozici na trhu v České republice a zařadit se mezi nejlepší evropské firmy v oboru.

350 pracovníků

3 miliardy Kč obrat

25 zemí světa

Popis řešení

Komplexní ERP systém podporuje všechny procesy: obchod, kalkulace, technologie a postupy, logistiku, výrobu, ekonomiku i lidské zdroje. Každý výrobek má adresní identifikaci pomocí kusových výrobních čísel a práce s čárovými kódy umožňuje sledování výrobků od výroby až po prodej. Tisk kompletní dokumentace je možný ke konkrétnímu výrobnímu číslu. 

ERP systém zahrnuje propojení s měřícími automaty pro automatizovanou kontrolu kvality během kontrolních operací a 100 % kontrolu při nakládce hotových výrobků s pomocí snímačů. OR-SYSTEM Open má obousměrnou integraci s WMS pro efektivní řízení logistiky s mobilní aplikací ve skladech. ERP podporuje plánování a zpětnou vazbu ze servisních prací techniků u zákazníků, využívá umělé inteligence (AI) ve finančním účetnictví pro zpracování faktur a reporting podporuje manažerské řešení OR Business Intelligence. Součástí řešení podnikového sytému je propojení více výrobních lokalit a obchodních poboček, docházkový a přístupový systém s turnikety.

Video file

Konfigurátor
OR-SYSTEM

Řízené zakládání skladových položek pomocí Konfigurátoru dle vlastností a hodnot a vazbou na tzv. „sety“ s podoporou work-flow nad položkou.

Integrace s WMS

Vychystávací příkazy z ERP, expedice zakázek, paletizace jak vlastních výrobků, tak nakupovaných, naskladnění, notifikace, generování ERP dokladů, android aplikace OR pro paletizace dle balicích předpisů včetně výjimek.

Zakázkové úpravy ERP

Konzultace – analýzy – návrhy inovace ERP OR-SYSTEM Open pro digitalizaci procesů.

Pavel Horáček | ORCZ

Máte zájem o konzultaci?
Pavel Horáček je vám k dispozici.

p.horacek@orcz.cz+420 602 608 713

Nebo vyplňte kontaktní formulář